Aleksandra Mirosław – wzrost

Aleksandra Maria Mirosław, urodzona 2 lutego 1994 roku w Lublinie, to wybitna polska wspinaczka sportowa, znana głównie z osiągnięć w dziedzinie wspinaczki na szybkość. Jej niezwykłe umiejętności i wytrwałość uczyniły ją dwukrotną mistrzynią świata w tej konkurencji (2018, 2019) oraz trzykrotną mistrzynią świata juniorów (2009, 2011 i 2013).

Początki kariery Aleksandry były związane z pływaniem, jednak już w wieku siedmiu lat przekierowała swoją pasję na wspinaczkę. W 2007 roku, pod wpływem sukcesów swojej starszej siostry Małgorzaty, rozpoczęła treningi wspinaczkowe w klubie Skarpa w Lublinie. Od 2014 roku z dumą reprezentuje barwy KW Kotłownia Lublin.

Mistrzyni Świata i Europy

Aleksandra zdobywała tytuły mistrzyni świata dwukrotnie – w austriackim Innsbrucku w 2018 roku oraz w japońskim Hachiōji w 2019 roku. Jej talent przyniósł jej także dwa medale mistrzostw Europy we wspinaczce na szybkość: złoty w 2019 roku i srebrny w 2013 roku.

Dominacja na Scenie Światowej

Mirosław regularnie uczestniczyła w prestiżowych zawodach wspinaczkowych, takich jak World Games czy Rock Master we włoskim Arco. Jej kariera kulminowała na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, gdzie z wielkim zaangażowaniem reprezentowała Polskę.

Rekordzistka i Pasjonatka

Aleksandra Mirosław to również rekordzistka świata we wspinaczce na szybkość. Jej wyjątkowy czas 6,25 s, osiągnięty podczas zawodów w Seulu, jest owocem ciężkiego treningu i nieustającej pasji do wspinaczki. Oprócz osiągnięć sportowych, Mirosław angażuje się także w interakcję z fanami, uczestnicząc w spotkaniach i wydarzeniach, takich jak “Kwadrans z Gwiazdami Sportu”.

Sukcesy i Pasja

Oprócz kariery sportowej, Mirosław zdobywała wykształcenie na Akademii Wychowania Fizycznego. Jest również nauczycielką wychowania fizycznego oraz żoną Mateusza Mirosława, który jest jednocześnie jej trenerem. Ich związek kwitł od zaręczyn w 2017 roku, a ich miłość została uwieńczona małżeństwem w czerwcu 2019 roku.

Aleksandra Mirosław to ikona wspinaczki sportowej, osoba, która swoją determinacją i talentem zdobyła serca fanów na całym świecie. Jej historii nadal przyglądać się będziemy z niezwykłym zainteresowaniem, bo każde jej osiągnięcie to kolejny krok ku niebiańskim szczytom.

Ile wzrostu ma Aleksandra Mirosław

Aleksandra Mirosław nie jest wysoką kobietą, Aleksandra ma 162 cm wzrostu.

źródło zdjęcia: instagram.com/ola_miroslaw/


*Nasz serwis prowadzimy hobbystycznie i staramy się dokładać wszelkich starań, aby podane informacje zgadzały się z faktami. Jednak gdyby coś umknęło naszej uwadze i dogłębnemu reaserchowi prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.