Baza pod makijaż – co daje?

Bazy pod makijaż to niezbędny kosmetyk dla każdej wizażystki, oraz dla kobiet, które chcą, aby ich makijaż utrzymał się dłużej. Wpływają również korzystnie na pielęgnację skóry, jeśli zostaną odpowiednio dobrane. Jakie są właściwe bazy, które należy wybrać? Na odpowiedź na to pytanie zapraszamy do poniższego artykułu.

Bazy pod makijaż to niezbędny kosmetyk dla każdej wizażystki, oraz dla kobiet, które chcą, aby ich makijaż utrzymał się dłużej. Wpływają również korzystnie na pielęgnację skóry, jeśli zostaną odpowiednio dobrane. Jakie są właściwe bazy, które należy wybrać? Na odpowiedź na to pytanie zapraszamy do poniższego artykułu.

Baza pod makijaż – co daje?

Baza pod makijaż, zwana również primerem, to kosmetyk, który nakłada się na skórę w celu przedłużenia trwałości makijażu. Dobrze dobrana baza nie tylko przedłuża trwałość makijażu, ale także minimalizuje błyszczenie się twarzy, maskuje popękane naczynka i ma działanie matujące. Oprócz przedłużenia trwałości makijażu, kosmetyk ten jest w stanie również wyrównać koloryt skóry, zmniejszyć płytkie zmarszczki, ułatwić aplikację kosmetyków, wchłonąć sebum, zmniejszyć widoczność porów i niedoskonałości oraz nawilżyć skórę. Dobrze dobrana baza pod makijaż będzie także chronić skórę przed przesuszeniem, ukrywać widoczne błyszczenie i chronić ją przed działaniem czynników zewnętrznych.

Jak używać bazy pod makijaż?

Przed użyciem bazy należy oczyścić twarz, a następnie nałożyć krem nawilżający. Do pokrycia twarzy potrzebna jest tylko niewielka ilość bazy, dlatego nakładaj ją w taki sam sposób jak krem nawilżający, rozprowadzając ją od środka na zewnątrz. Użycie większej ilości bazy niż zalecana wpłynie negatywnie na trwałość makijażu. Przed nałożeniem podkładu należy odczekać, aż baza całkowicie się wchłonie.

Baza pod makijaż dla cery suchej

Warto pamiętać przy pielęgnacji cery suchej i dojrzałej, że baza pod makijaż jest równie ważna jak codzienna pielęgnacja skóry. Kosmetyki nawilżające powinny być tak dobrane, aby skóra wyglądała zdrowo, była nawilżona i promienna. Konsystencja i właściwości bazy pod makijaż są kluczowe przy pielęgnacji skóry suchej. Świetnym wyborem będzie baza silikonowa lub żelowa. Wygładzają one drobne zmarszczki, nawilżają i rozświetlają skórę. W efekcie Twój makijaż będzie wyglądał zdrowo i promiennie.

Baza pod makijaż dla cery tłustej

Wykonywanie makijażu na skórze tłustej wymaga szczególnej ostrożności. Niestety, na tego typu skórze nie można wykonywać trwałych zabiegów kosmetycznych. Do tego typu cery świetnie sprawdzi się baza pod makijaż do cery tłustej o właściwościach matujących i wygładzających. Doskonałym wyborem dla tego typu skóry są bazy pudrowe lub podkładowe. Pudrowe bazy mogą być stosowane jako pudry wykańczające makijaż, a także eliminujące nadmierne błyszczenie i przedłużające trwałość makijażu. To kosmetyk o podwójnym zastosowaniu!

Podsumowując baza pod makijaż lub podkład to ważny kosmetyk stosowany w makijażu twarzy. Jej odpowiedni dobór i zastosowanie znacznie poprawia trwałość całego makijażu. Baza pod makijaż posiada również wiele cennych właściwości dla skóry. Można również odpowiednio przygotować skórę przed makijażem z jej użyciem.


*Nasz serwis prowadzimy hobbystycznie i staramy się dokładać wszelkich starań, aby podane informacje zgadzały się z faktami. Jednak gdyby coś umknęło naszej uwadze i dogłębnemu reaserchowi prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.