Depilacja laserowa – co warto wiedzieć?

Wśród sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia możemy wymienić wiele metod, które wymagają regularności i wysokiej częstotliwości. Jeśli chcemy dłużej cieszyć się efektem gładkiej skóry wybieramy na przykład depilację woskiem, która jest stosunkowo bolesna. Bezbolesnym sposobem jest użycie maszynki do golenia. Jednak wielu osób nie satysfakcjonuje – pozbywamy się tylko widocznych włosów, a nie cebulki. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, nie kupować ciągle nowych maszynek, a nadal cieszyć się gładką skórą – pomyśl o depilacji laserowej. Więcej dowiesz się czytając poniższy tekst.

Jakie są zalety oraz wady depilacji laserowej?

Poza skutecznością i długotrwałością efektu depilacja laserowa ma także inne zalety. Ta metoda depilacji pozwala na pozbycie się owłosienia z każdej części ciała. Pozwala także na osiągnięcie zadowalających efektów bez podrażnienia skóry. Dzięki depilacji laserowej zaoszczędzisz czas i pieniądze, a także zapomnisz o konieczności ciągłego kupowania maszynek jednorazowych. Depilacja laserowa może być bolesna – to zależy od tego, jaki masz próg bólu. Jednak osoba przeprowadzająca zabieg stara się dopasować natężenie do progu bólu klienta tak, aby był możliwie, jak najmniej bolesny. Normalną reakcją skóry po depilacji jest jej zaczerwienienie, które może się utrzymywać przez kilka dni. Po zabiegu należy szczególną uwagę poświęcić pielęgnacji, która powinna być delikatna. Depilację laserową powinno się powtórzyć kilkukrotnie. Szacuje się, że podczas trzeciego zabiegu włoski zostają usunięte w 90%.

Więcej o depilacji laserowej dowiesz się czytając: depilacja laserowa poznań.

Jak działa depilacja laserowa?

Aby zrozumieć działanie depilacji laserowej warto wiedzieć, jak wygląda cykl wzrostu włosa. Jest on podzielony na trzy fazy:

  • fazę anagenu – aktywną fazę wzrostu
  • fazę katagenu – fazę przejściową
  • fazę telogenu – fazę spoczynku.

Właśnie ze względu na nie zalecane jest wykonanie zabiegu kilka razy. Laser niszczy cebulkę włosa w czasie fazy aktywnego wzrostu włosa. Zapewnia to usunięcie około 50% włosów. Dzięki powtórzeniu zabiegu jesteśmy w stanie uzyskać najlepsze efekty.

O czym warto pamiętać?

Przed pierwszą wizytą osoba wykonująca zabieg powinna przeprowadzić konsultacje. Podczas nich wykluczy ewentualne przeciwskazania do wykonania depilacji laserowej. Opowie także o zaleceniach pozabiegowych i odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Może zainteresuje Cię: manicure tytanowy poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.