Jak wypełnić zmarszczki?

Wśród zabiegów medycyny estetycznej nie brakuje sposobów na wypełnienie zmarszczek. Wybór odpowiedniej substancji i metody jest dobierany do pacjenta indywidualnie na podstawie przeprowadzonej rozmowy i wykluczenia przeciwwskazań. Wszystkie zabiegi prowadzą jednak do osiągnięcia jednego wspólnego celu — wypełnienia zmarszczek, a tym samym odmłodzenia wizerunku i wygładzenia nieestetycznych zmian. W jaki sposób można tego dokonać?

Zastosowanie toksyny botulinowej w eliminowaniu zmarszczek i bruzd

Jedną z substancji stosowanych w wygładzaniu zmarszczek jest toksyna botulinowa. To powszechnie podawany preparat, który doprowadza do miejscowego paraliżu mięśni. Skutkiem tego zabiegu jest rozluźnienie tkanek i miejscowego napięcia mięśniowego. Skóra ulega wygładzeniu, a zmarszczki tymczasowo zanikają na okres od trzech do sześciu miesięcy.

Najczęściej substancja ta stosowana jest w usuwaniu zmarszczek mimicznych, czyli tych znajdujących się na czole, w okolicy oczu, czy tak zwanej lwiej zmarszczki.

Dla kogo jest ta metoda zabiegowa? Wstrzykiwanie toksyny botulinowej to zabieg najczęściej wykonywany u osób między trzydziestym a czterdziestym rokiem życia. Istnieją odstępstwa od tej reguły, gdyż dobranie procedury jest zawsze indywidualne względem konkretnego pacjenta.

Wypełnienie zmiany mimicznej toksyną botulinową doprowadzi do miejscowego zablokowania nerwów i przekazywanych pomiędzy mięśniami impulsów. Warto pamiętać, że zabieg ten przynosi pierwsze rezultaty dopiero po kilku dniach od jego przeprowadzenia. Jest to bowiem proces zachodzący stopniowo. Zazwyczaj ostateczne efekty uwidaczniają się po około dwóch tygodniach od wykonania zabiegu.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Innym sposobem na pozbycie się zmarszczek jest zastosowanie kwasu hialuronowego. To związek chemiczny, który występuje w ludzkim organizmie. Z tego powodu jego aplikacja bardzo rzadko powoduje występowanie jakichkolwiek skutków ubocznych. Jest to substancja wysoce tolerowana przez tkanki. Może z powodzeniem być stosowana w eliminowaniu zmarszczek.

Kiedy stosuje się kwas hialuronowy? Z jego pomocą wypełnia się zmarszczki marionetki, czyli uwidaczniające się w okolicy ust. To również metoda na wygładzanie bruzd nosowo-wargowych.

W trakcie tej procedury w wybraną okolicę twarzy wstrzykiwana jest wymieniona substancja w celu wygładzenia i wypełnienia zmarszczek. W ten sposób dodatkowo dochodzi do zatrzymania wody i uelastycznienia skóry w obszarze zabiegowym.

Od razu po iniekcji kwasu hialuronowego skóra jest bardziej napięta, a zmarszczki wyraźnie wygładzone. Po kilku tygodniach można zaobserwować finalne zmiany, które omawiane są następnie na wizycie kontrolnej.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego z kwasem hialuronowym

Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego z kwasem hialuronowym również należy do metod mających na celu wypełnienie zmian zmarszczkowych. Jest to zabieg wskazany w momencie, gdy skóra traci na elastyczności, napięciu i jędrności.

Wspomniane substancje mają za zadanie stymulowanie skóry. Celem takiej stymulacji jest doprowadzenie do wzmożonych procesów regeneracyjnych. Dzięki nim dochodzi do znacznej odnowy struktury skóry i zwiększenia jej gęstości przez produkcję nowych włókien kolagenowych i elastyny.

Wykonanie takiego zabiegu poprzedzone jest konsultacją medyczną i pobraniem krwi od pacjenta. Materiał jest następnie odwirowany. W ten sposób uzyskuje się osocze bogatopłytkowe, które kolejno jest łączone z kwasem hialuronowym. Tak przygotowany preparat jest wstrzykiwany w wybrany obszar skóry. Może to być twarz, szyja oraz dekolt.

Skóra po takim zabiegu jest wygładzona, jędrniejsza i gładsza w dotyku. Nabiera również sprężystości. Pierwsze widoczne efekty pojawiają się zaraz po przeprowadzeniu całej procedury. Jednak najlepsze rezultaty uzyskuje się po wykonaniu serii składającej się z dwóch, trzech iniekcji w określonych odstępach czasu.

Jeżeli interesują Cię zabiegi wygładzające i eliminujące zmarszczki, możesz umówić się na konsultację w Klinice Medycyny Estetycznej Novoderm w Łodzi.


*Nasz serwis prowadzimy hobbystycznie i staramy się dokładać wszelkich starań, aby podane informacje zgadzały się z faktami. Jednak gdyby coś umknęło naszej uwadze i dogłębnemu reaserchowi prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.