Jakie witaminy, minerały i inne składniki aktywne pozytywnie wpłyną na włosy, skórę i paznokcie?

Witaminy są niezbędne dla każdego z nas. Od ich prawidłowej ilości w naszym organizmie często zależy, czy czujemy się dobrze i czy nasze ciało zachowuje się w każdej sytuacji dokładnie tak, jak powinno. Ich obecność albo niedobory wpływają także w bardzo mocny sposób na wygląd. Na jakie zatem powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chcemy jak najlepiej zadbać o swoje włosy, paznokcie i skórę? Jakie jeszcze substancje warto suplementować?

Witaminy z grupy B

Witaminy z grupy są jednymi z najważniejszych dla naszego organizmu. Wpływają praktycznie na wszystkie funkcje metaboliczne i odpowiadają za to, jakie procesy i czy w prawidłowy sposób przebiegają w naszym ciele. Są odpowiedzialne między innymi za syntezę kolagenu i białek, które są niezbędne do zbudowania prawidłowej struktury naszej skóry, włosów i paznokci. Dlatego zawsze warto przyjmować je w formie złożonego kompleksu, który pozwala na jednoczesne dostarczenie wszystkich najpotrzebniejszych do organizmu.

Witaminy C i E

Kolejne dwie witaminy na włosy, paznokcie i skórę to E oraz C. Odpowiadają one za ukrwienie skóry i jej odżywienie oraz dotlenienie, co z kolei przekłada się też na wzrost zdrowych, mocnych włosów i paznokci. Działają także przeciwutleniająco i walczą z wolnymi rodnikami, dzięki czemu opóźniają procesy starzenia się skóry i jej wytworów.

Przyjmowanie witaminy C w odpowiednich dawkach pomaga między innymi w uszczelnianiu żył. Dzięki temu zapobiega powstawaniu pajączków i przebarwień na skórze. Z kolei witamina E intensywnie wpływa na regenerację skóry i przyspiesza jej odbudowę po mikrouszkodzeniach. Jest ważna dla utrzymania jej zdrowego wyglądu i elastyczności.

Biotyna

Bardzo ważnym składnikiem, który wpływa na wygląd skóry, włosów i paznokci, jest biotyna, czyli witamina H. Odpowiada między innymi za prawidłowy rozwój i nawilżenie włosa, w tym za to, aby nie był on ani zbyt suchy, ani za mocno przetłuszczony. Biotyna korzystnie wpływa na poprawę wyglądu włosów, zwiększając ich elastyczność, jędrność, wytrzymałość i regenerując drobne uszkodzenia.

Koenzym Q10

Koenzym Q10 jest niezbędny do produkcji kolagenu i utrzymania jędrnej, zdrowej i młodej skóry. Odpowiada za pracę witamin, które wpływają na jej wygląd w bezpośredni sposób. Dodatkowo jest to skuteczny antyoksydant, który zwalcza wolne rodniki i w efekcie wspomaga utrzymanie młodego wyglądu przez długi czas.

Kolagen

Kolagen jest ważnym białkiem strukturalnym, które odpowiada za wygląd, jędrność i elastyczność skóry. Większa ilość kolagenu wbudowanego w skórę to gwarancja jego skutecznego działania i utrzymania jej młodego wyglądu. Nic więc dziwnego, że należy on do tych składników, które warto dostarczać w odpowiednio dużych dawkach.

Naturalne składniki na rzecz włosów, paznokci i skóry

Na koniec warto zwrócić uwagę, że wiele z tych składników występuje w naturalnej formie. Dlatego decydując się na ich suplementację, warto sięgnąć po pochodzące z natury środki, które mają wysoką zawartość poszczególnych składników, a jednocześnie nie zawierają sztucznych dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.