Lucyna Malec – wzrost

Lucyna Malec, ur. w 1966 roku, jest polską aktorką filmową, telewizyjną i teatralną. W 1989 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie i od tego roku 1989 występuje w warszawskim teatrze Kwadrat. Debiutowała niewielkimi rolami serialowymi na początku lat 90-tych.

Malec spróbowała swych sił także w kabarecie. Komiczny Odcinek Cykliczny – to telewizyjne widowisko kabaretowe, gdzie występowała obok Sławomira Szczęśniaka i Grzegorza Wasowskiego. Widowisko to przyczyniło aktorce znacznej popularności.

Pierwsza duża rola w filmie to rola zazdrosnej żony malarza Mariana Włosińskiego w filmie “Mój Nikifor” Krzysztofa Krauzego. Film otrzymał wiele nagród na międzynarodowych festiwalach.

Od 2006 roku Lucyna Malec występuje nieprzerwanie w serialu telewizyjnym “Na Wspólnej”. Gra tam jedną z pierwszoplanowych ról – dyrektorki szkoły Danuty Zimińskiej, w prywatnym życiu żony i matki dwóch dorosłych już córek. Znany serial z pewnością przyczynił się do dużej popularności aktorki.

Lucyna Malec zajmuje się także dubbingiem i czyni to z dużym powodzeniem.

Prywatnie aktorka jest matką niepełnosprawnej córki Zofii, urodzonej w 1998 roku, którą sama wychowuje. W 2020 roku zmarł tata Lucyny Malec, który bardzo ją wspierał w wychowaniu Zosi, chorej na dziecięce porażenie mózgowe. Dziś aktorka przyznaje, że stara się nie myśleć o przyszłości i żyć teraźniejszością. Stara się być silna, choć czasami czuje się samotna.

Ile wzrostu ma Lucyna Malec

Lucyna Malec ma 168 cm wzrostu.

źródło zdjęcia: instagram.com/lucynamalec.official


*Nasz serwis prowadzimy hobbystycznie i staramy się dokładać wszelkich starań, aby podane informacje zgadzały się z faktami. Jednak gdyby coś umknęło naszej uwadze i dogłębnemu reaserchowi prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.