Mata (Michał Matczak) – wzrost

Mata (Michał Matczak) jest polskim raperem młodego pokolenia, twórcą tekstów i aktualnym idolem nastolatków. Zasłynął głośnym utworem “Patointeligencja” wydanym w 2019 roku.

Michał Matczak urodził się w 2000 roku we Wrocławiu. Mieszka w Warszawie i tutaj ukończył jedno najlepszych liceów w Polsce im. Stefana Batorego. Te samą szkołę ukończyli niegdyś poeta Krzysztof Kamil Baczyński, Jan Bytnar, Maciej Dawidowski, Tadeusz Zawadzki (czyli bohaterowie książki “Kamienie na szaniec”), Daniel Olbrychski, Agnieszka Holland, Dorota Wellman, Anna Mucha, Julia Pietrucha oraz wiele innych, znanych postaci.

Mata jest synem znanego z mediów prawnika Marcina Matczaka oraz Arletty Śliwińskiej-Matczak. Ojciec Maty w 2021 roku wydał książkę “Jak wychować rapera. Bezradnik”.

Teledysk “Patointeligencja” wywołał duże poruszenie w mediach i stał się przedmiotem dyskusji społecznej. Tekst piosenki, którego autorem jest Mata opisywał w bardzo bezpośredni sposób różne patologie, jakie mają miejsce wśród dzieci i młodzieży z dobrych domów: zażywanie i uzależnienie od narkotyków, picia alkoholu w murach szkoły, nawet na lekcjach, wyścig szczurów w staraniu się o miejsca na prestiżowych uczelniach, nastoletnie ciąże, a nawet samobójstwa.

Debiutancki album Matczaka “100 dni do matury” w bardzo krótkim czasie zyskał miano diamentowej płyty. Druga płyta Maty “Młody Matczak” była niejako odpowiedzią młodego rapera na kontrowersje wokół pierwszej płyty. W tekstach piosenek na drugim krążku, Michał Matczak odnosi się do politycznego kontekstu sytuacji, odpowiada na zarzuty polityków, dziennikarzy i innych wpływowych osób, które krytykowały tematy podjęte na pierwszej płycie. Drugi krążek artysty również uzyskał status diamentowej płyty. 

Michał Matczak ma na koncie również współpracę biznesową z firmami światowego formatu. Jesienią 2021 roku sieć restauracji McDonald’s wzbogaciła swoje menu o limitowany “zestaw Maty”. Projekt cieszący się dużą popularnością wzbudził jednak kontrowersje w niektórych kręgach, ze względu na promocje śmieciowego jedzenia wśród młodych osób.

Na początku 2022 roku Mata został zatrzymany przez policję z 1,5 g marihuany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

w 2021 roku otrzymał nagrodę Fryderyka w kategorii Debiut Roku.

Ile wzrostu ma Mata (Michał Matczak)?

Brakuje konkretnej informacji, ile dokładnie wzrostu ma Mata. Możemy przypuszczać, że Michał Matczak mierzy ok. 177 cm – 180 cm.

Zdjęcie: sbmstore.pl/mata-mlody-matczak-standard


*Nasz serwis prowadzimy hobbystycznie i staramy się dokładać wszelkich starań, aby podane informacje zgadzały się z faktami. Jednak gdyby coś umknęło naszej uwadze i dogłębnemu reaserchowi prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.