Mateusz Morawiecki – wzrost

Mateusz  Morawiecki – bankowiec i polski polityk. Obecnie pełniący urząd premiera Rzeczypospolitej Polskiej w rządzie PiS Jarosława Kaczyńskiego (od 11 grudnia 2017 r.). Urodził się 20 czerwca 1968 we Wrocławiu. Jest synem Jadwigi i Kornela Morawieckiego (30/09/2019+), fizyka i wykładowcy akademickiego oraz represjonowanego przewodniczący Solidarności Walczącej w czasach PRL. Ojciec Mateusza Morawieckiego urodził się i wychowywał na warszawskiej Pradze. Później wraz z żoną zamieszkali we Wrocławiu. Jego syn w 1987 ukończył IX Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu, a następnie rozpoczął studia na kierunku historia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, które ukończył w 1992. W latach 1988–1989 brał czynny udział w strajkach okupacyjnych.

KARIERA – OD BANKOWCA, AŻ PO URZĄD PREMIERA
Kariera zawodowa i polityczna Mateusza Morawieckiego nabrała rozpędu w latach 2007–2015, kiedy pełnił funkcję ówczesnego Prezesa zarządu Banku Zachodni WBK. Później kolejno został mianowany wiceprezesem Rady Ministrów (2015–2017), ministrem rozwoju (2015–2016), ministrem rozwoju i finansów (2016–2018), był też ministrem sportu (2019). Był także posłem na Sejm IX kadencji (od 2019) oraz ministrem cyfryzacji (od 2020). W 2021 roku został wiceprezesem partii Prawo i Sprawiedliwości. Dokładnie przez rok (2021) sprawował obowiązki ministra rozwoju, pracy i technologii i jednocześnie pełnił funkcje ministra finansów (od 2022), oprócz zasiadania na fotelu Premiera.

MATEUSZ MORAWIECKI – PRYWATNIE
Od pierwszej połowy lat 90. szef polskiego rządu jest żonaty z Iwoną Morawiecką (pracuje jako agent nieruchomości). Razem wychowują czworo dzieci: dwie córki (Aleksandrę oraz Magdalenę) i dwóch synów (Jeremiasza i Ignacego).

Ile wzrostu ma premier Mateusz Morawiecki?

Mateusz Morawiecki ma średni wzrost, aczkolwiek wydaje się być dość wysokim człowiekiem. Wynika to z postury premiera, gdyż jest on szczupłym człowiekiem, co więcej najczęściej widzimy Mateusz Morawieckiego w garniturze, który zawsze optycznie powoduje, że ludzie wydają nam się wyżsi. Mateusz Morawiecki ma 180 cm wzrostu.

Źródło zdjęcia: instagram.com/morawieckipl


*Nasz serwis prowadzimy hobbystycznie i staramy się dokładać wszelkich starań, aby podane informacje zgadzały się z faktami. Jednak gdyby coś umknęło naszej uwadze i dogłębnemu reaserchowi prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.