Miski WC z funkcją oszczędności wody — jaki model wybrać?

Zakup misy WC nie jest łatwym zadaniem. Znaczenie ma nie tylko atrakcyjny design oraz wytrzymałość na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, ale także funkcjonalność. Dowiedz się, jaki model miski WC pozwoli także na zaoszczędzenie na rachunkach za wodę.

Dobra miska WC – czym powinna się charakteryzować?

Zastanawiasz się nad tym, jakie wybrać wyposażenie do ubikacji? Zanim zdecydujesz się na zakup miski WC, zwróć uwagę na kilka ważnych elementów.

  • Rodzaj montażu

W zależności od preferencji można wybrać toalety stojące lub podwieszane. Te pierwsze zapewniają łatwy montaż i mają atrakcyjną cenę. Za to miski WC montowane w ścianie doskonale sprawdzą się w nowoczesnych łazienkach. Podwieszana ubikacja pozwala na optyczne powiększenie pomieszczenia i zapewnia lepszy dostęp do posadzki przy myciu.

  • Design

Warto zadbać, aby wybrane wyposażenie do łazienki podkreślało aranżację tego pomieszczenia. We wnętrzach nowoczesnych, modern classic, skandynawskich, eleganckich czy industrialnych doskonale sprawdzą się miski WC o minimalistycznej formie. Taki design przez długi czas nie wyjdzie z mody.

  • Rodzaj spłuczki

Duże znaczenie przy wyborze odpowiedniej miski WC ma także spłuczka. Często zamawiane są modele pozwalające na stopniowanie ilości wody przy spłukiwaniu. Dzięki temu możesz kontrolować jej zużycie.

  • Funkcjonalność

Zadbaj, aby wyposażenie do ubikacji było funkcjonalne. Dobrym rozwiązaniem są np. miski WC bezrantowe. Dzięki takiej konstrukcji sprzątanie toalety będzie łatwiejsze. Ponadto ich zastosowanie pozwala ograniczyć ilość wody potrzebnej do spłukania. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób ceniących sobie niższe rachunki oraz ekologię.

Zwracając uwagę na te elementy, znacznie łatwiej wybierzesz najlepszą miskę WC do swojej łazienki.

Dlaczego redukcja zużycia wody jest ważna?

Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę na ilość zużywanej wody podczas korzystania z toalety. Takie zachowanie wynika z chęci zaoszczędzenia na rachunkach za media, ale także z dbałości o ochronę środowiska naturalnego. Dlatego warto wybrać misę WC, która pozwoli na mniejsze zużycie wody.


*Nasz serwis prowadzimy hobbystycznie i staramy się dokładać wszelkich starań, aby podane informacje zgadzały się z faktami. Jednak gdyby coś umknęło naszej uwadze i dogłębnemu reaserchowi prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.