Proste i szybkie prezenty dla gości weselnych

Przygotowania do wesela to wyjątkowy i piękny czas w życiu przyszłych państwa młodych. Niestety często jest tak intensywny, że narzeczonym ledwo starcza doby na sen. W ferworze przygotowań zabrakło wam chwili na przygotowanie prezentów dla gości? Nic straconego! Poniżej zebraliśmy kilka szybkich w wykonaniu pomysłów na miły upominek dla gości.

Prezent praktyczny i niewielki

Gości weselnych jest wielu, a para tylko jedna, dlatego upominki w podziękowaniu za przybycie na uroczystość prawie zawsze są położone przy winietce. Nie ma tam zbyt wiele miejsca, więc prezent musi być naprawdę mały. Co będzie dobrym pomysłem? Na przykład zapachowa świeczka ze spersonalizowaną etykietą. Za każdym razem, gdy goście odpalą świeczkę w domu, przypomną sobie weselną zabawę!

Wiele par decyduje się także na magnesy lub zakładki magnetyczne do książek. To szczególnie dobre rozwiązanie, jeśli para sesję ślubną zrobiła jeszcze przed uroczystością. Upominki tego typu robią się właściwie same w zleconej do tego zadania firmie, a para młoda musi jedynie wybrać odpowiednie zdjęcie. To doskonałe rozwiązanie, kiedy czasu jest naprawdę mało.

Upominek do schrupania

Najczęściej wybieraną prezentem dla gości weselnych są wszelkie rzeczy, które można zjeść lub wypić! Ta kategoria również nie wymaga wiele zachodu, jest niedroga i obie strony są z niej zadowolone. 

Co pysznego można zaproponować swoim weselnikom? Na pierwszy rzut idą wszelkie słodkie przekąski: małe czekoladki w weselnych etykietach, lizaki z datą ślubu czy odświętnie przystrojone pralinki. Pomysły na te ostatnie znajdziecie również tu: https://inspiracjeferrero.pl/nasze-inspiracje/podziekowanie-dla-gosci-weselnych. Popularnością cieszą się też miętowe cukierki, czy gumy do żucia. To prezent na wskroś praktyczny- goście skorzystają tuż po skończonym posiłku.

Upominek może nawet być pomocny w rozruszaniu gości. Ciasteczka z wróżbą będą nie tylko słodką przekąską, ale zapewnią także masę śmiechu na sali. Jedynym ich minusem może być nietrwałość, bo mało który gość weselny będzie chciał poczekać z wróżbą aż do powrotu do domu.

Jeśli wasze wesele jest utrzymane w stylu boho lub wiejskim i odbywa się gdzieś wśród natury, warto jako upominek wybrać coś nawiązującego do tego miejsca np. słoiczek swojskiego miodku.

Podziękowania do wypicia

Mała butelka naleweczki na weselach organizowanych na luzie i mini butelka wina dla tych bardziej glamour to również kanon weselnych upominków. Etykieta takiej buteleczki pozostawia wystarczająco dużo miejsca, aby każdemu z gości podziękować personalnie, zamiast zostawiać jedynie ogólny, kierowany do wszystkich tekst. Warto to zrobić, jeśli macie trochę więcej czasu.

Prezent do picia może być także bezalkoholowy. Porcja skomponowanej przez narzeczonych herbatki lub wysokiej jakości kawa to dobry sposób na powiedzenie “dziękuję”. Te rodzaje upominków mają dodatkowy atut- długą datę przydatności. Wasi goście mogą skonsumować je nawet po roku od wesela i na nowo przeżyć te piękne chwile.

Jak widać prezentem może być właściwie wszystko! 


*Nasz serwis prowadzimy hobbystycznie i staramy się dokładać wszelkich starań, aby podane informacje zgadzały się z faktami. Jednak gdyby coś umknęło naszej uwadze i dogłębnemu reaserchowi prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.