Robert Lewandowski – wzrost

Robert Lewandowski, urodzony 21 sierpnia 1988 roku w Warszawie, to polski piłkarz, którego talent i umiejętności wpisały go w historię futbolu. Występuje na pozycji środkowego napastnika w hiszpańskim klubie FC Barcelona oraz jest kapitanem reprezentacji Polski.

Wybitny talent Lewandowskiego czyni go jednym z najlepszych piłkarzy swojego pokolenia na świecie oraz jednym z najwybitniejszych środkowych napastników w historii piłki nożnej. Jego osiągnięcia są imponujące – zdobył ponad 600 goli w rozgrywkach klubowych i reprezentacyjnych.

Kariera Lewandowskiego rozpoczęła się w Zniczu Pruszków, gdzie zdobył tytuł króla strzelców polskiej trzeciej i drugiej ligi. Następnie trafił do Lecha Poznań, gdzie odniósł sukcesy, zdobywając mistrzostwo Polski i tytuł króla strzelców Ekstraklasy.

W 2010 roku przeszedł do Borussii Dortmund, gdzie zyskał uznanie jako jeden z najlepszych napastników w Europie. Zdobył dwa tytuły mistrza Niemiec, koronę króla strzelców Bundesligi i dotarł do finału Ligi Mistrzów UEFA.

W 2014 roku Lewandowski dołączył do Bayernu Monachium, gdzie zdobywał mistrzostwo Niemiec przez osiem kolejnych sezonów. Stał się najlepszym strzelcem ligi niemieckiej i drugim najlepszym strzelcem w historii Bundesligi. Jego talent zaowocował także zdobyciem potrójnej korony – mistrzostwa, pucharu Niemiec i Ligi Mistrzów UEFA w 2020 roku. W 2022 roku przeszedł do hiszpańskiej FC Barcelona za rekordową kwotę 45 milionów euro.

Lewandowski jest również jednym z sześciu polskich piłkarzy, którzy zdobyli Puchar Europy i trzecim najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów UEFA.

W reprezentacji Polski Lewandowski debiutował w 2008 roku i od 2014 jest kapitanem drużyny narodowej. Jest rekordzistą pod względem liczby występów i najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Polski. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy, zdobywając bramki podczas trzech turniejów finałowych mistrzostw Europy.

Indywidualne osiągnięcia Lewandowskiego są niezwykle imponujące. Dwukrotnie otrzymał nagrodę Piłkarza Roku FIFA i Piłkarza Roku UEFA, zdobył Europejski Złoty But dwukrotnie, a także zdobył drugie miejsce w plebiscycie Złotej Piłki. Jest najbardziej utytułowanym polskim piłkarzem w historii, a także najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w plebiscycie Złotej Piłki.

Poza boiskiem, Lewandowski cieszy się uznaniem i szacunkiem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest aktywny w mediach społecznościowych i regularnie dzieli się z fanami zdjęciami i wpisami. Prywatnie jest mężem Anny Lewandowskiej (Stachurskiej), z którą ma dwie córki – Klarę i Laurę.

Robert Lewandowski to prawdziwa ikona polskiego futbolu, który swoimi osiągnięciami i talentem zasłużył na uznanie na arenie międzynarodowej. Jego wspaniała kariera wciąż trwa, a świat futbolu nie może się doczekać kolejnych sukcesów, które osiągnie ten niezwykły piłkarz.

Ile wzrostu ma Robert Lewandowski

Polski piłkarz według dzisiejszych standardów jest średniego wzrostu. Robert Lewandowski ma bowiem 185 cm wzrostu.

źródło zdjęcia: instagram.com/_rl9


*Nasz serwis prowadzimy hobbystycznie i staramy się dokładać wszelkich starań, aby podane informacje zgadzały się z faktami. Jednak gdyby coś umknęło naszej uwadze i dogłębnemu reaserchowi prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.