Szymon Hołownia – wzrost

Szymon Hołownia jest polskim dziennikarzem, politykiem i pisarzem. Urodził się 3 września 1976 roku w Białymstoku. Był współprowadzącym program Mam talent. Związany był z kontrowersyjnymi komentatorami polskiego prawicowego establishmentu.

Kandydat na prezydenta Polski w wyborach 2020 i prezes stowarzyszenia Polska 2050 założonego w 2020 roku. Założyciel partii o tej samej nazwie i jeden z założycieli dwóch organizacji charytatywnych: Kasisi (2013) i Dobra Fabry (2015).

Szymon Hołownia w latach 1997-2000 był dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, zanim dołączył do „Newsweeka Polska” jako felietonista i redaktor działu społecznego. W 2005 roku został zastępcą redaktora naczelnego „Ozonu”. Karierę rozpoczynał w różnych gazetach i wydziałach, by w końcu trafić do Tygodnika Powszechnego, gdzie obecnie jest stałym felietonistą. Często współpracował z różnymi stacjami radiowymi, tam też prowadził różne programy. W 2006 roku rozpoczął współpracę z TVP1.

Później przeniósł się do innych stacji, aż trafił do TVN, gdzie był współprowadzącym z Marcinem Prokopem takich reality show jak:” „Mam talent!” i „Mamy cię!”.

Jest żonaty z Urszulą Brzezińską-Hołownią, oficerem Wojska Polskiego i pilotem myśliwca MiG-29. Mają córkę. Mieszkają pod Warszawą.

Ile wzrostu ma Szymon Hołownia

Szymon Hołownia występując u boku jednego z najwyższych mężczyzn telewizji – Marcina Prokopa – wydaję się nie być wcale wysokim mężczyzną. Jest to jednak mylne wrażenie, bo któż obok Marcina Prokopa mierzącego 206 cm mógłby wydawać się wysoki? W każdym razie Szymon Hołownia jest wysokim mężczyzną, który ma 188 cm wzrostu.

źródło zdjęcia: facebook.com/szymonholowniaoficjalny


*Nasz serwis prowadzimy hobbystycznie i staramy się dokładać wszelkich starań, aby podane informacje zgadzały się z faktami. Jednak gdyby coś umknęło naszej uwadze i dogłębnemu reaserchowi prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.