Bartosz Kurek – wzrost

Bartosz Kamil Kurek – polski siatkarz atakujący, wcześniej grający jako przyjmujący. Urodził się 29 sierpnia 1988 roku w Wałbrzychu. Od momentu debiutu w reprezentacji Polski w 2007 roku stał się jednym z najważniejszych graczy kadry narodowej. Jego imponujący dorobek sportowy oraz osiągnięcia sprawiły, że jest szeroko znany zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Kariera Bartosza Kurka była pełna sukcesów zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Zdobył złoty medal mistrzostw świata w 2018 roku, wicemistrzostwo świata w 2022 roku oraz mistrzostwo Europy w 2009 roku. Był trzykrotnym uczestnikiem igrzysk olimpijskich (2012, 2016, 2020). Ponadto wielokrotnie stawał na podium zawodów międzynarodowych i krajowych, a także otrzymywał indywidualne wyróżnienia, w tym tytuł MVP mistrzostw świata w 2018 roku. W czerwcu 2022 roku został mianowany kapitanem reprezentacji Polski.

Poza sukcesami sportowymi, Bartosz Kurek był również obecny w mediach reklamowych. W 2012 roku wystąpił razem ze swoim młodszym bratem Jakubem w reklamie jogurtów Zott Monte.

Kariera klubowa Kurka również była imponująca. W swojej karierze reprezentował takie kluby jak Mostostal Kędzierzyn-Koźle, Skra Bełchatów, Dynamo Moskwa, Cucine Lube, Asseco Resovia Rzeszów, ONICO Warszawa, Stocznia Szczecin, Vero Volley Monza oraz Wolf Dogs Nagoya[5]. Wielokrotnie zdobywał tytuły mistrza Polski, Puchar Polski oraz osiągał sukcesy w Lidze Mistrzów.

Bartosz Kurek pochodzi z siatkarskiej rodziny. Jego ojciec Adam Kurek również był siatkarzem, grającym na pozycji przyjmującego. Bartosz urodził się w Wałbrzychu, ale większość swojego dzieciństwa spędził w Nysie, gdzie jego ojciec odnosił sukcesy w drużynie Stali Nysa. Jako młody chłopiec zainteresował się siatkówką, rozpoczynając swoją przygodę z tą dyscypliną w wieku 8 lat. Oprócz siatkówki, w młodości trenował także koszykówkę. W szkole podstawowej przeniósł się do klasy o profilu siatkarskim, gdzie kontynuował rozwijanie swoich umiejętności. Bartosz ma młodszego brata Jakuba.

W życiu prywatnym Bartosz Kurek jest żonaty z siatkarką Anną Grejman, przyjmującą reprezentacji Polski. Para zaręczyła się w listopadzie 2018 roku, a ich ślub odbył się w sierpniu 2020 roku.

Bartosz Kurek jest nie tylko utalentowanym siatkarzem, ale także wzorem determinacji i profesjonalizmu. Jego osiągnięcia w sporcie oraz osobiste cechy uczyniły go jedną z najważniejszych postaci w polskiej siatkówce.

Ile wzrostu ma Bartosz Kurek

Jak na siatkarza przystało Bartosz Kurek jest bardzo wysokim mężczyzną o wzroście 205 cm.

źródło zdjęcia: instagram.com/bartkurek88/


*Nasz serwis prowadzimy hobbystycznie i staramy się dokładać wszelkich starań, aby podane informacje zgadzały się z faktami. Jednak gdyby coś umknęło naszej uwadze i dogłębnemu reaserchowi prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.