Summer Guitar Festival 2022 – rekrutacja do 15 czerwca!

Najbliższa edycja festiwalu będzie miała miejsce w dniach 17-24 lipca 2022 r., a rekrutacja trwa do 15 czerwca br. Gitarowy festiwal odbędzie się w malowniczym kompleksie pałacowym w Krzyżowej koło Świdnicy nieprzerwanie od 2001 r. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym wydarzenia jest wrocławski gitarzysta i wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy – dr Krzysztof Pełech.

Podczas tego gitarowego święta planowane są zajęcia indywidualne i grupowe, konkursy gitarowe, koncerty, wykłady oraz prezentacje instrumentów, adresowane do wszystkich miłośników gry na gitarze. Znajdzie się miejsce zarówno dla amatorów jak i profesjonalnych, doświadczonych już muzyków. Każdego roku do prowadzenia warsztatów zapraszani są uznani gitarzyści z Polski i zagranicy, którzy reprezentują odmienne style muzyczne oraz różne ośrodki dydaktyczne. W tym roku wykładowcami kursu będą: Magdalena Czwojda, Marcin Chiliński, Robert Horna, Krzysztof Pełech, Marek Pasieczny, Piotr Restecki oraz Michał Stanikowski.

W ramach festiwalu odbędzie się konkurs gitarowy w zakresie gry klasycznej oraz fingerstyle. Przewidziane są dwie kategorie wiekowe – uczestnicy poniżej 18 lat oraz uczestnicy pełnoletni. Nagrodami w konkursach będą instrumenty oraz akcesoria muzyczne ufundowane przez partnerów wydarzenia: Interton Classic, Martinez oraz Takamine, a laureaci konkursów zaprezentują się podczas koncertu finałowego festiwalu zaplanowanego na dzień 23 lipca br.

Festiwal to idealne miejsce zarówno dla dzieci i dorosłych, a także studentów chcących rozwijać swoje gitarowe umiejętności, jak również tych, którzy chcieliby uczestniczyć w koncertach, warsztatach i wykładach jako obserwatorzy. Gitarowy festiwal słynie ze swobodnego charakteru zajęć oraz przyjaznej atmosfery. Organizatorzy Summer Guitar Festival, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, zapewniają wszystkim uczestnikom różnorodny program kulturalny, a także bezpieczne i komfortowe warunki pobytu podczas wydarzenia.

Strona festiwalu oraz formularz rejestracyjny: www.guitarfestival.okis.pl

KONTAKT DO ORGANIZATORÓW:

Organizator: guitarfestival@okis.pl
Dyrektor artystyczny Krzysztof Pełech: gitara@post.pl

TELEFON
+(48) 71 344 28 64 wew. 216 lub 212

Data:

17-24 lipca 2022

Miejsce:

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Krzyżowej
Krzyżowa 7, 58-112 Grodziszcze

Współorganizator:

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.


*Nasz serwis prowadzimy hobbystycznie i staramy się dokładać wszelkich starań, aby podane informacje zgadzały się z faktami. Jednak gdyby coś umknęło naszej uwadze i dogłębnemu reaserchowi prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.