Hubert Urbański – wzrost

Hubert Urbański, urodzony 23 marca 1966 roku w Warszawie, jest synem Jerzego Urbańskiego oraz Ałły Lekarskiej pochodzącej z Bułgarii. Jego bułgarskie pochodzenie uwidacznia się w drugim imieniu – Kirył, które otrzymał na cześć dziadka. W młodości uczęszczał do XIX LO im. Powstańców Warszawy w Warszawie. Początkowo zafascynowany filologią indyjską podjął studia na Uniwersytecie Warszawskim, jednak porzucił je na rzecz aktorstwa, kończąc Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

Kariera medialna

Przygoda z mediami rozpoczęła się dla Urbańskiego w 1994 roku, kiedy to dołączył do zespołu Radia ZET. Później związany był z Radiem Kolor oraz Tok FM. Jego telewizyjny debiut miał miejsce w programie “Antena” w TVP, jednak prawdziwą rozpoznawalność przyniósł mu teleturniej “Milionerzy” w TVN, którego był gospodarzem. Urbański przez lata prowadził liczne programy, w tym “Taniec z gwiazdami” i “The Voice of Poland”. Obecnie, prowadzi audycję w newonce.radio, koncentrującą się na młodych twórcach pokolenia Z.

Osobiste pasje i życie prywatne

Poza zawodowymi sukcesami, Urbański dał się poznać jako osoba zaangażowana w różnorodne działania. Współpracował z różnymi stacjami telewizyjnymi i był twarzą reklam Banku Millennium.

Jego życie prywatne było pełne wzlotów i upadków. Dwukrotnie żonaty, ma cztery córki. Z pierwszego małżeństwa z Urszulą Engelmayer ma dwie córki, Danutę i Krystynę. Drugie małżeństwo z Julią Chmielnik, zakończone rozwodem, zaowocowało narodzinami Stefani i Marianny.

Ile wzrostu ma Hubert Urbański

Hubert Urbański to wszechstronna postać w świecie polskich mediów. Jako prezenter, dziennikarz i aktor zyskał uznanie widzów i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w kraju. Hubert Urbański jest dość wysokim mężczyzną, ma 186 cm wzrostu.

źródło zdjęcia: instagram.com/huberturbanski_official

 


*Nasz serwis prowadzimy hobbystycznie i staramy się dokładać wszelkich starań, aby podane informacje zgadzały się z faktami. Jednak gdyby coś umknęło naszej uwadze i dogłębnemu reaserchowi prosimy o kontakt.

One thought on “Hubert Urbański – wzrost

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.