Sentino – wzrost

Sebastian Enrique Alvarez Pałucki, znany również jako Sentino, urodzony 8 czerwca 1983 r. w Berlinie Wschodnim, to niemiecko-polski raper o chilijsko-polskich korzeniach. Jego twórczość obejmuje teksty w czterech językach: niemieckim, polskim, hiszpańskim oraz angielskim.

Początki i Kariera

Sebastian urodził się jako syn Chilijczyka i Polki i dorastał w dzielnicy Pankow w Berlinie. Po rozwodzie rodziców w wieku pięciu lat, został wychowany tylko przez matkę. Młodość spędził między Niemcami a Polską, przez pewien czas mieszkając z matką w Warszawie. Jego pierwszy znaczący występ na scenie miał miejsce w wieku 15 lat w walce freestylowej. Wkrótce został dostrzeżony przez Joego Rilla z grupy Analphabeten, co otworzyło mu drzwi do niemieckiej sceny rapowej.

Mimo podpisania kontraktów z takimi wytwórniami jak Def Jam Recordings czy BMG Subword, Sentino borykał się z problemami w wydawaniu swojego debiutanckiego albumu. Dopiero w 2006 roku ukazał się jego pierwszy album “Ich bin deutscher Hip Hop”.

Rozkwit kariery

Na początku XXI wieku Sentino współpracował z wieloma niemieckimi artystami i wytwórniami, a w 2020 roku zadebiutował na polskim rynku albumem “Zabójstwo liryczne III”. Ten album przyniósł mu dużą popularność, jednak nie obyło się bez kontrowersji, takich jak konflikt z Quebonafide dotyczący honorarium za współpracę. Wcześniej Sentino wypuszczał luźne mixtape’y, współpracował z takimi raperami jak Malik Montana i Diho. Ta trójka stworzyła istniejący label GM2L. Konflikty Sentino z pozostałymi założycielami GM2L spowodowały, że Sebastian opuścił Polskę, jak i również szeregi G2ML.

Przez lata, Sentino nawiązał współpracę z wieloma znaczącymi postaciami na polskiej scenie muzycznej, a także zdecydował się przenieść do Warszawy, gdzie zaczął tworzyć utwory w języku polskim i współpracować z lokalnymi artystami.

Wpływ na polski rap

Jego wkład w polski rap jest niezaprzeczalny. Sentino przyniósł do Polski unikalny, gangsterski styl, który zaskoczył wielu słuchaczy. Chociaż nie zawsze był rozumiany i doceniany, zwłaszcza na początku swojej kariery w Polsce, Sentino zdołał się ustabilizować i zdobyć uznanie wśród wielu fanów.

Życie Prywatne

Mimo sukcesów zawodowych, Sentino nie unikał kontrowersji. Jego konflikty z innymi artystami, jak również trudności z wytwórniami, stanowiły ważną część jego kariery. Jednak jego nieustająca pasja do muzyki i determinacja w tworzeniu autentycznych, głęboko osobistych tekstów przyniosły mu zarówno uznanie, jak i szacunek wśród fanów i kolegów z branży.

Jego kariera jest dowodem na to, że mimo wielu przeciwności losu, prawdziwy talent i determinacja zawsze znajdą swoje miejsce na scenie muzycznej.

Ile wzrostu ma Sentino

Sentino jest wysokim mężczyzną, mierzy 189 cm wzrostu.

źródło zdjęcia: instagram.com/sentinobln


*Nasz serwis prowadzimy hobbystycznie i staramy się dokładać wszelkich starań, aby podane informacje zgadzały się z faktami. Jednak gdyby coś umknęło naszej uwadze i dogłębnemu reaserchowi prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.